www.strejl.cz (kazety - cassettes)

Moje sbírka kazet

Compact Cassette

Mám velmi rád, dnes již odepisované audikazety (Compact Cassette), protože to bylo hlavní médium, které se v mém mládí používalo pro záznam hudby. A jelikož se dnes už takřka neprodávají (u nás snad už jen kazet SONY HF, TDK D, TDK SA) začal jsem je sbírat, protože za čas už bude velký problém nějaké sehnat. Nejraději mám kazety, které se vyráběly v 80. letech 20. století. Obaly kazet z posledních dob, mi už nepřijdou tak pěkné, fólie se mi zdají takové barevně přeplácané. Mezi moje nejoblíbenější kazety patří značky BASF, MAXELL, AGFA, FUJI, TDK, SONY, SCOTCH, RAKS, ale rád mám z té doby i značky ne úplně vždy nejlepší kvality, třeba SMAT (dnešní SKC), Universum, Palladium, atd. Důvodem je, že například za "totalismu" šlo jen těžko sehnat jiné lepší, zahraniční kazety, a když už se podařilo sehnat nějakou kvalitní zahraniční kazetu, tak to bylo za velké peníze, ale právě proto byl člověk rád, že může nahrávat na něco jiného než jen na české EMGETONky. Ty také nepatřily mezi nejkvalitnější, proto je ani nepoužívala tehdejší československá hudební vydavatelství.

Než udělám nějaké "lepší" stránky, dám zatím aspoň pár fotek toho na co se zatím můžu doma podívat. Na fotkách nejsou všechny mé kazety, je to jen výběr toho co mám v popředí sbírek. Některé kazety mám i vícekrát a některé značky mám zase jen třeba jeden kus, a ty se do popředí nedostaly. Jinak jsem rád, když mám k nerozbalené kazetě i kazetu v dobrém stavu rozbalenou, aby si člověk mohl připomenout i to co je pod obalem :-)

Kdyby měl někdo nějaké kazety starší kazety, tak rád přijmu, nebo zakoupím. Pokud by chtěl někdo něco vyměnit, nebo koupit ode mě, tak to už je těžší, záleží o co by šlo, ale pokud mám jen jeden nebo dva kusy, tak to asi neprodám ani nevyměním, jedině za něco úplně vyjimečného. Ale mám už většinou to co jsem doma chtěl mít, až na pár kazet AGFA a BASF :-)

V současné době obsahuje moje sbírka cca 600 ks nerozbalených kazet - přibližně 300 typů  (značek různého typu a délky kazet)

1. kazety v poličce (část 1) - MAXELL, FUJI, TDK, AGFA:

Kazety v poličce - MAXELL, FUJI
Kazety v poličce - TDK, AGFA
Kazety v poličce - TDK

2. kazety v poličce (část 2) - BASF, EMTEC, SONY, SCOTCH, JVC, PHILIPS, RAKS, SMAT, SKC:

Kazety v poličce - BASF, EMTEC
Kazety v poličce - BASF
Kazety v poličce - SONY
Kazety v poličce - SCOTCH, JVC, PHILIPS, RAKS, SMAT, SKC

Moje oblíbené kazety - většinu z nich jsem v době mládí měl a sehnat je v té době nebylo vždy jednoduché (kdo nezná značku SMAT - info - to je pozdější značka SKC):

kazeta BASF LH extra I 60:
BASF LH extra I 60

kazeta BASF LH 90:
BASF LH 90

kazeta BASF Ferro Extra I 90:
BASF Ferro Extra I 90

kazeta BASF SOUNDTRACK 60:
BASF SOUNDTRACK 60
kazeta SMAT SD C-60:
SMAT SD C60

kazeta SMAT SK-X 90:
SMAT SK-X 90

kazeta SCOTCH CX 90:
SCOTCH CX 90
kazeta TDK D90:
TDK D90

kazeta TDK D90:
TDK D90

kazeta FUJI FR 90:
FUJI FR 90
kazeta FUJI DR 90:
FUJI DR 90
kazeta SONY CHF 60:
SONY CHF 60
kazeta SONY HF 90:
SONY HF 90
kazeta SONY HF 60:
SONY HF 60
kazeta MAXELL UDI 90:
MAXELL UDI 90
kazeta MAXELL UR 90:
MAXELL UR 90
kazeta AGFA F-DX I 60:
AGFA F-DX I 60
kazeta AGFA LNX 60:
AGFA LNX 60

 

3. kazety zatím volně (část 1) - MAXELL, BASF, SONY, FUJI, AGFA, MEMOREX, TDK, AIWA, SAMSUNG, INTERSOUND, PALLADIUM, KONICA, DENON, MARANTZ, MAGNA, AKAI, GOLDSTAR, GRUNDIG:

Kazety box - MAXELL

 

Kazety volně - mix - MAXELL, TDK, FUJI, SONY, AGFA, AIWA, SAMSUNG, PALLADIUM, AKAI, ...

radiomagnetofon AIWA CS-230:
radioamgnetofon AIWA CS-230
Tak na téhle Aiwě jsem toho asi odposlouchal a nahrál nejvíc. Před revolucí byla elektronika pro české obyvatele drahá a já jsem byl rád, že máme něco zahraničního.
Jelikož AIWA CS-230 neměla ani přepínaní na chrom kazety, tak jsem používal kazety "Normal", z toho důvodu nesbírám kazety Metal (pár jich mám ale moc toho není).
 Mojí láskou jsou tedy kazety Normal a Chrom (na ty už jsem měl pak, pro přehrávání, přepínač u walkmanu Tesla KM340).
AIWA CS -230 měla dobré rádio a tak jsem si nahrával hity té doby ze zahraniční stanice - Antenne Bayern.
Také jsme Aiwu kvůli kvalitnímu rádiu v rodině používali k poslechu stanice Svobodná Evropa v pásmu SW :-)
Původní přístroj už nemám, ale po dlouhém snažení a shánění teď už vlastním 2 kusy Aiwa CS-230, jeden v černé barvě a druhý v barvě, kterou jsme měli a to je tato červená.

walkman TESLA KM340:
walkman TESLA KM340

 

e-mail: strejl@seznam.cz

tel.: +420 777 24 70 12